شرکت مهرآوند تولید کننده لوله های پلی اتیلن، لوله آبیاری قطره ای و نوار تیپ پلاکدار

ایران ، خراسان رضوی، مشهد

خیابان چمران 9،ساختمان نشان طبقه همکف واحد 3 و 4

لوله پلی اتیلن آبیاری

لوله پلی اتیلن آبیاری

سیستم‌ های آبیاری نوین حداکثر بهره‌وری و کارایی را از آب میدهند، و نقش مهمی در تولید محصولات کشاورزی را ایفا می کنند. یکی از المانهای اصلی در سیستم آبیاری نوین ، استفاده از لوله‌های پلی اتیلن برای انتقال آب می ‌باشد. در این مقاله، به بررسی ویژگی‌ ها و مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن آبیاری می ‌پردازیم و نحوه ارتقاء کارایی سیستم‌ های آبیاری با استفاده از این نوع لوله را بررسی خواهیم کرد. با بلاگ شرکت مهرآوند همراه باشید و اگر سوالی داشتید می توانید در قسمت کامنتهای همین بخش بپرسید.

 

 

ویژگی‌های لوله پلی اتیلن آبیاری

لوله‌های پلی اتیلن آبیاری به عنوان یک راه حل مقرون به صرفه و کارآمد برای انتقال آب در سیستم‌های آبیاری مورد توجه قرار گرفته‌ اند. ویژگی ‌هایی نظیر انعطاف ‌پذیری، مقاومت در برابر خوردگی، عدم انسداد و قدرت تحمل فشار بالا از ویژگی‌های برجسته این لوله ‌ها می‌ باشند. برای کاربردهای آبیاری، لوله پلی اتیلن آبیاری علاوه بر این ویژگی‌ها، دارای روش‌های مختلفی برای بهره‌ برداری بهینه از آب و کاهش هدر رفت‌های آبی می‌باشد.

 

بیشتر بخوانید:کارخانه لوله پلی اتیلن مشهد

مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن آبیاری

 

1.انعطاف ‌پذیری:

لوله‌ های پلی اتیلن آبیاری قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالای هستند که انعطاف پذیری لوله‌ های پلی اتیلن آبیاری به معنای قابلیت انحنا و تنوع در طول و شکل لوله است. این ویژگی به کشاورزان اجازه می ‌دهد تا لوله‌ ها را به راحتی و بدون نیاز به اتصالات، منحنی کنند. یا به صورت بهتری آب را در نزدیکی ریشه ‌های درختان و گیاهان جریان دهند.

 

2.مقاومت در برابر خوردگی:

لوله‌های پلی اتیلن آبیاری در برابر خوردگی و تاثیرات محیطی مقاومت بالایی دارند. این ویژگی مهم امکان استفاده در شرایط خاک ‌های مختلف، از جمله خاک‌ های با pH بالا یا محتوای شیمیایی آب بالا را می‌ دهد.

 

3.عدم انسداد:

لوله ‌های پلی اتیلن آبیاری به دلیل سطح داخلی، احتمال کمی به انسداد دارند. این ویژگی به معنای کاهش احتمال گرفتگی ذرات خاک، رسوبات و سایر آلودگی‌ ها در داخل لوله است. به این ترتیب، جریان آب به صورت پایدارتری حفظ می ‌شود و عملکرد سیستم آبیاری بهبود می‌ یابد.

 

4.قدرت تحمل فشار بالا:

لوله ‌های پلی اتیلن آبیاری دارای تحمل فشار بالایی هستند. این ویژگی امکان انتقال آب در مسیر طولانی را فراهم می ‌کند که به کشاورزان این امکان را میدهد تا آب را به نقاط دورتری از زمین خود انتقال دهند.

 

بیشتر بخوانید: لوله پلی اتیلن آبرسانی | فروش لوله پلی اتیلن آبرسانی

ارتقاء کارایی سیستم ‌های آبیاری با استفاده از لوله پلی اتیلن آبیاری

1.بهینه ‌سازی توزیع آب:

استفاده از لوله پلی اتیلن آبیاری به کشاورزان امکان می ‌دهد تا آب را به صورت مستقیم به نزدیکی ریشه ‌ها هدایت کنند. با تنظیم مناسب شیب و ارتفاع لوله ‌ها، آب به صورت یکنواخت و بدون هدر رفت در سطح زمین پخش می ‌شود و از هدر رفت آب جلوگیری می ‌شود.

 

2.کاهش هدر رفت آب:

لوله پلی اتیلن آبیاری با ویژگی ‌هایی نظیر مقاومت در برابر خوردگی و عدم انسداد، به کاهش هدر رفت آب کمک شایانی می ‌کند. این لوله‌ ها کمترین میزان نفوذ آب را دارند و تا حد امکان از تبخیر و تعرق آب جلوگیری می ‌کنند. این امر منجر به صرفه ‌جویی در مصرف آب و افزایش بهره ‌وری سیستم آبیاری می ‌شود.

 

3.افزایش دقت و کنترل:

استفاده از لوله پلی اتیلن آبیاری به کشاورزان اجازه می ‌دهد تا بر اساس نیاز و نوع محصول، میزان آب را به صورت دقیق کنترل کنند. با تنظیم دقیق جریان آب و فشار، می‌ توانند از آبیاری مناسب و بهینه برای هر محصول استفاده کنند و میزان آب مصرفی را به حداقل برساند.

 

4.کاهش هزینه ‌ها:

استفاده از لوله پلی اتیلن آبیاری به کشاورزان امکان میدهد تا هزینه‌ های خود را کاهش دهند. لوله‌ های پلی اتیلن آبیاری به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی و طول عمر طولانی، نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند. علاوه بر این، بهبود کارایی سیستم آبیاری باعث صرفه ‌جویی در مصرف آب، انرژی و کود می ‌شود که در نهایت باعث کاهش هزینه ‌های کشاورزی می ‌شود.

 

بیشتر بخوانید: لوله پلی اتیلن گازی | قیمت لوله پلی اتیلن گازی

نتیجه‌گیری:

استفاده از لوله پلی اتیلن آبیاری در سیستم‌ های آبیاری بهبود کارایی و بهره‌وری را به شدت تحت تأثیر قرار می‌ دهد. ویژگی‌ هایی نظیر انعطاف ‌پذیری، مقاومت در برابر خوردگی، عدم انسداد و قدرت تحمل فشار بالا، به کشاورزان امکان می ‌دهد تا بهبود ‌های چشمگیری در تأمین آب و کاهش هدر رفت‌های آبی برای محصولات خود ایجاد کنند. همچنین، ارتقاء کارایی سیستم آبیاری با استفاده از این لوله‌ ها منجر به کاهش هزینه‌ ها و بهبود اقتصادی کشاورزان می ‌شود. بنابراین، استفاده از لوله پلی اتیلن آبیاری به عنوان یک راه کار موثر در بهبود سیستم‌ های آبیاری توصیه می‌ شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.