شرکت مهرآوند تولید کننده لوله های پلی اتیلن، لوله آبیاری قطره ای و نوار تیپ پلاکدار

ایران ، خراسان رضوی، مشهد

خیابان چمران 9،ساختمان نشان طبقه همکف واحد 3 و 4

قیمت لوله پلی اتیلن کشاورزی | خرید لوله پلی اتیلن کشاورزی

قیمت لوله پلی اتیلن کشاورزی | خرید لوله پلی اتیلن کشاورزی

لوله پلی اتیلن کشاورزی نسل جدیدی از لوله های پلی اتیلن است که در گریدها و انواع مختلفی تولید می شود، این لوله ها بخاطر کاربردهای بسیار زیادی که داشته هر روز طرفدارن بیشتری به خودش جذب می کند، کنترل آب مصرفی، جلوگیری از هدر رفت آب، عمر طولانی، سبک بودن، نصب آسان، استحکام زیاد، مقاوم در برابر خوردگی تنها بخشی از مزیت این لوله بوده است.

در این مقاله از بلاگ شرکت مهرآوند درباره لوله پلی اتیلن کشاورزی و تمامی موارد آن صحبت می کنیم، اگر سوالی داشتید که در اینجا به آن اشاره نشده بود می توانید در بخش نظرات همین بخش سوال خودتا را بپرسید تا در اولین فرصت پاسخ شما داده شود.

 

 

لوله پلی اتیلن کشاورزی چیست؟

لوله پلی اتیلن کشاورزی لوله ای است که در صنعت کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد، ماده اولیه تولید این لوله ها با دیگر لوله ها هیچ فرقی ندارد همچنین از یک استانداری نیز استفاده می کنند. اما نوار تیپ و لوله آبیاری قطره ای مخصوص کشاورزی بوده که اگر شما باغ دار هستید باید از لوله آبیاری قطره ای استفاده کنید (این لوله ها قطره چکان بر رویشان نصب میشود) اما مدل دیگر لوله نیز داریم به نام نوار تیپ کشاورزی که از نوار برای آبیاری قطره ای محصولاتی چون گندم، جو، چغندر، ذرت، لوبیا و… استفاده میشود، معمولا در اکثر گلخانه ها نیز از همین نوارهای آبیاری استفاده میشود.

 

 

انواع لوله پلی اتیلن کشاورزی

لوله های پلی اتیلن کشاورزی به طور کلی به 2 دسته زیر تقسیم میشوند.

1. لوله پلی اتیلن سخت (هایدن – HDPE) یا PE100 و PE80
2. لوله پلی اتیلن نرم (لودن – LDPE) یا PE40

از لوله پلی اتیلن سخت برای انتقال کلی آب حجیم (شهری و بین شهری، صنعتی، کشاورزی) استفاده میشود و از لوله پلی اتیلن نرم یا نوار آبیاری برای جز کردن آب یا آبیاری قطره ای استفاده میشود.
گفتنی است لوله های پلی اتیلن سخت با چگالی بسیار بالای تولید میشود که معمولا برای سیستم آبیاری تحت فشار استفاده میشود.

 

کاربرد لوله پلی اتیلن در کشاورزی

کاربرد این لوله ها بسیار گسترده است، در اینجا فقط به چند مورد اشاره می کنیم.

 • استفاده در مزارع
 • استفاده در گلخانه
 • استفاده در آپارتمان برای آبیاری گلها
 • آبیاری برای گیاهان
 • آبیاری برای باغ ها

لوله پلی اتیلن کشاورزی - مهرآوند مشهد

مزیت های لوله پلی اتیلن کشاورزی

 • کنترل منابع آبی
 • نصب آسان لوله
 • استحکام بالا
 • حمل آسان نسبت به دیگر لوله ها
 • وزن لوله کم نسبت به دیگر لوله ها
 • مقاوم در برابر نور خورشید
 • مقاوم در برابر خوردگی و جویدگی
 • قابل انعطاف پذیر

 

1.کاهش ضایعات آب:

لوله‌های پلی اتیلن کشاورزی (لوله پلی اتیلن فشار قوی)، به دلیل جنسیت بالا و استحکام فشاری قوی که دارند، قادر به حمل آب با ضایعات کمتری هستند. در مقایسه با سیستم‌های قدیمی آبیاری، که باعث تبخیر و تعرق زیاد آب می‌شوند، لوله‌های پلی اتیلن کشاورزی به عنوان راهکاری موثر برای کاهش ضایعات آب در فرآیند آبیاری محسوب می‌شوند.

 

2.حفظ کیفیت آب:

لوله‌های پلی اتیلن کشاورزی، از جنس غیرسمی می‌باشند و باعث جلوگیری از نفوذ مواد آلوده به آب می‌شوند. این ویژگی باعث حفظ کیفیت آب در فرآیند آبیاری می‌شود و از تلف شدن محصولات کشاورزی به دلیل آب آلوده جلوگیری می‌کند.

 

3. امکان کنترل دقیق آبیاری:

با استفاده از لوله‌های پلی اتیلن کشاورزی، کشاورزان قادر به کنترل دقیقتر و موثرتر آبیاری محصولات خود هستند. این لوله‌ها به راحتی قابل اتصال به سیستم‌های اتوماتیک آبیاری می‌باشند و با استفاده از سنسورها و کنترلرها، میزان آبیاری را به طور دقیق تنظیم و کنترل می‌کنند. این امر بهبود قابل توجهی در عملکرد محصولات کشاورزی و صرفه‌جویی در مصرف آب به همراه دارد.

 

4. طول عمر بالا:

لوله‌های پلی اتیلن کشاورزی دارای خاصیت مقاومت در برابر خوردگی، زنگ زدگی و تأثیرات محیطی هستند. این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که این لوله‌ها دارای عمر طولانی باشند و نیاز به تعویض و تعمیرات مکرر را به حداقل برسانند. این موضوع در کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات، بهره‌وری بیشتر و سودآوری برای کشاورزان تأثیر مثبتی دارد.

استاندارد لوله پلی اتیلن کشاورزی

لوله های تولید شده در شرکت مهرآوند همگی داری استاندار لوله پلی اتیلن کشاورزی ایران می باشد، گواهینامه کیفیت ISO9001، گواهینامه کاربرد علامت استاندارد ملی ایران، گواهینامه تایید صلاحیت شرکت ملی گاز، چهره ماندگار کیفیت ایران در سال1394، گواهینامه 5 ستاره کیفیت ایران، دریافت رتبه A از دفتر سامانه های نوین آبیاری سازمان جهاد کشاورزی، دریافت گواهی صلاحیت تولید لوله های گاز رسانی از شرکت ملی گاز ایران، پروانه کاربرد استاندارد تشویقی برای تولید نوارهای آبیاری قطره چکان دار، تاییدیه مدیریت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی تنها بخشی از استاندارها و افتخارات این شرکت می باشد.

لازم به ذکر است تمامی لوله ها شرکت مهرآوند بیمه 10 ساله میشوند.

 

 

خرید لوله پلی اتیلن کشاورزی مشهد

پیشنهاد می کنم برای خرید لوله های پلی اتیلن کشاورزی حتما از مشاوران و متخصصین ما مشاوره رایگان بگیرید تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید، همیشه در کنار شما عزیزان بوده ایم تا شما بهترین لوله را برای نیاز خریداری خود خریداری کنید.

 

 

قیمت لوله پلی اتیلن کشاورزی

متاسفانه به دلیل نوسانات بازار قیمت لوله پلی اتیلن برای کشاورزی ثابت نبوده همچنین ابعاد لوله و فشار در قیمت تاثیر مستقیم دارند در نتیجه باید قیمت لوله را در همان روز از طریق واتس اپ یا شماره تماس بپرسید.
شماره تماس های ما:   0513222198405132221884
گفتنی است قیمت انواع لوله پلی اتیلن کشاورزی بسته به نوع درخواست لودن تا هایدن قیمت دارای اختلاف بسیار زیادی است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.